Starsi dorośli, którzy mogliby skorzystać z posiadania zwierząt domowych, często napotykają bariery

Starsi dorośli, którzy mogliby skorzystać z posiadania zwierząt domowych, często napotykają bariery

Starsi dorośli – szczególnie jeśli walczą o spełnienie końca – są narażeni na duże ryzyko choroby i zaburzeń emocjonalnych, których skutki mogą być znacznie zmniejszone przez własność zwierząt domowych.

w artykule opublikowanym w czasopismach, adaption & amp; Starzesz się, naukowcy dokonują przeglądu literatury na temat własności zwierząt domowych przez osoby starsze, a po przedstawianiu potencjalnych korzyści dla ich zdrowia fizycznego i emocjonalnego omawiają bariery, jakie napotykają w adopcji zwierząt domowych.

Zwierzęta domowe nie tylko zapewniają towarzystwo, mogą Zwiększ zdrowie na inne sposoby, takie jak wsparcie emocjonalne i zwiększona aktywność fizyczna.

Jednak starsi ludzie stoją w obliczu wielu przeszkód na własność zwierząt domowych: mogą martwić się kosztami i czy są wystarczająco sprawni fizycznie, aby wziąć udział opieka i karmić zwierzaka. Mogą również martwić się o to, co może się stać z ich ukochanym towarzyszem, jeśli zachorują lub umrą.

w swoim artykule, aby zilustrować niektóre z tych barier dla posiadania zwierząt starszych, naukowcy opowiadają historię Janet , 75-letnia wdowa, która jest otyła, ma cukrzycę i cierpi na zapalenie stawów.

Janet, która mieszka niezależnie, opisuje siebie jako kochanka kota. W przeszłości miała wiele kotów dla zwierząt domowych i chciałaby je teraz mieć.

Widziała historię w lokalnych wiadomościach o schronisku dla zwierząt i myśli o adopcji kota, ale jest zaniepokojona o zaangażowaniu finansowym i tym, co by się stało z kotem, gdyby zachorowała lub zmarła. Jest również zaniepokojona tym, jakie mogą być opłaty adopcyjne i opłatą depozytu dla zwierząt w jej budynku mieszkalnym.

Naukowcy zauważają, że sytuacja Janet, konflikty między jej pragnieniem zwierzaka a jej obawami, są bardzo powszechne. Zauważają:

„Jest wielu starszych dorosłych, którzy uważają, że mogliby skorzystać z własności zwierząt domowych i jest zbyt wiele zwierząt schronienia potrzebujących adopcji. Jednak istnieją bariery, które mogą utrudniać i często wykluczają ten proces adopcji. ”

Rezultatem jest żałosna sytuacja utraty przegranej: starszym dorosłym odmawia się potencjalnych korzyści posiadania zwierząt domowych, a zwierzęta pozostają dłużej w schronisku i są bardziej narażone na eutanazję.

Postrzeganie niepełnosprawności może być raczej barierą niż faktycznymi ograniczeniami fizycznymi

w celu przekształcenia tego w sytuację wygraną, omawiają badacze Co może zwiększyć szanse, że starsi dorośli zostaną właścicielami zwierząt domowych – szczególnie tych, którzy postrzegają swoje przewlekłe warunki i koszty jako największe przeszkody.

Przyznając, że choroby przewlekłe, takie jak zapalenie stawów, cukrzyca, nadciśnienie i otyłość rosną , autorzy zauważają, że niekoniecznie powodują to niepełnosprawność. Dodają, że kraje rozwinięte, takie jak USA, mogą obserwować rosnące wskaźniki tych przewlekłych chorób, ale poziomy faktycznej niepełnosprawności. w opiece domowej i technologii wspomagającej. Być może autorzy sugerują:

„Prawdziwa bariera dla własności zwierząt domowych dla starszych osób dorosłych może położyć więcej w postrzeganiu niepełnosprawności niż w przypadku samych ograniczeń.”

Sugerują również, że sugerują również to Starsi dorośli mogą wątpić w swoje umiejętności, gdy faktycznie są w stanie opiekować się zwierzakiem. Potrzebują zaufania i wsparcia, aby pomóc im w adopcji zwierzaka.

Ponadto mogą postawić swoje serce na zwierzaku, które jest bardziej wymagające – psy muszą być regularnie ćwiczone, podczas gdy koty nie, a świnki morskie a króliki wymagają jeszcze mniejszej opieki fizycznej – ale być może można je przekonać do rozważenia innych opcji, które są bardziej kompatybilne z ich potrzebami i umiejętnościami.

Bardziej kreatywne rozwiązania od profesjonalistów potrzebnych

badacze badacze Sugeruj, że pracownicy służby zdrowia i specjaliści schronisków mogą współpracować i zachęcać do adopcji zwierząt domowych, a nawet „przepisać” właściwy zwierzak do właściwego problemu – na przykład w celu rozwiązania izolacji, żalu lub depresji. Schroniska dla zwierząt mogą również konfigurować i testować programy, w których starsi dorośli mogliby przyjąć zwierzęta domowe na podstawie procesu, zauważają.

W omawianiu barier związanych z kosztami zespół przyznaje, że co to jest hondrox są one prawdopodobnie najtrudniejsze. Wzywają wszystkie zaangażowane strony do opracowania kreatywnych rozwiązań. Na przykład niektóre programy posiłków na kółkach zawierają opcję posiłków dla zwierząt domowych. Być może, jeśli polityka budowlana uznała korzyści dla starszych, samotnych mieszkańców zdrowia psychicznego posiadania zwierzaka, mogą obniżyć, a nawet zerwać opłatę depozytową dla zwierząt domowych – którą autorzy zauważają być może największą barierą dla posiadania zwierząt domowych wśród biedniejszych osób starszych.

Wzywają również specjalistów ds. Zdrowia i opieki, aby uwzględnić wpływ wszelkich więzi ludzi-zwierzę w życiu ich klientów podczas przeprowadzania ocen opieki. Jeśli uwzględniono one, ich potencjalna korzyść dla zdrowia ich klientów może być wystarczająco duża, aby zastąpić niektóre zasady NO-PET, które wydają się dominować.

podczas gdy wiele obiektów o utrzymaniu pomocy Wydaje się, że pozwalają na zwierzęta domowe, domy opieki nie. Może to spowodować znaczny niepokój starszej osoby przechodzącej z jednego do drugiego. Być może zasady nie mogą się zginać tak daleko, aby pozwolić zwierzątom w domach opieki, ale plany opieki mogą obejmować postanowienie na kontynuację więzi człowieka-zwierzęta-być może poprzez organizowanie regularnych wizyt od członka rodziny lub przyjaciela, który zajął się tym PET.

Autorzy podsumowują:

„Przyszli badacze powinni nadal badać obligację człowieka i zwierzęta dla starszych populacji dorosłych, szczególnie dla osób z ograniczeniami poznawczymi, fizycznymi i finansowymi. Jest tu tak wiele potencjalnych korzyści zarówno dla zwierząt domowych, jak i potencjalnych właścicieli zwierząt domowych. ”

Pierwszy autor Keith Anderson z University of Montana w Missoula mówi, że zainteresował się badaniem, ponieważ:

„Jako badacz geriatryczny pracujący społeczna, zawsze interesowałem się znalezieniem kreatywnych, opłacalnych sposobów poprawy życia i dobrego samopoczucia starszych dorosłych.

Jak już wspomniano, koty mogą Bądź mniej wymagający, łatwiejszy i tańszy w opiece od psów, ale wielu właścicieli może nie zdawać sobie sprawy, że koty mogą zostać zestresowane, zwłaszcza jeśli ich rutyna jest zakłócona lub muszą dzielić dom z innym kotem.

Wiadomości medyczne dziś ostatnio zgłosiły przegląd grupy weterynarzy z autonomicznego uniwersytetu w Barcelonie, który omawia przyczyny i skutki stresu u kotów dla zwierząt domowych, a także udziela porad na temat zapobiegania i zmniejsze Li> seniorzy/starzenie się

Contents

Scroll UpScroll Up