Jaké to je mít postnasální kapání (hlen v zadní části nosu a krku) a jak jej napravit

Jaké to je mít postnasální kapání (hlen v zadní části nosu a krku) a jak jej napravit

Postnazální odkapávání je nadbytečným hlenem, že žlázy nosu a krku se utajují. Jednotlivec může cítit, jak tento hlen kapal po krku a má pocit, že si musí vyčistit hrdlo více než obvykle. od sušení. Hlen chrání tělo před bakteriemi, pylem a dalšími znečišťujícími látkami ve vzduchu. Tyto částice mohou v těle vytvářet problémy, pokud nejsou filtrovány, protože člověk dýchá. Sína zachycuje tato cizí tělesa a pomáhá je eliminovat. Po celý den se neškodně mísí se slinami a člověk ho buď spolkne, nebo ho fouká z nosu. Pokud však tělo produkuje příliš mnoho nebo příliš silné hlen, stane se mnohem patrnější. Když k tomu dojde, může člověk pociťovat látku kapající po zádech krku. Lékaři nazývají tento postnasální kapání. Lidé mohou také zažít bolest v krku, čištění krku a chraplavý hlas.

Tento článek zkoumá postnasální kapání, jeho příčiny, symptomy a léčbu.

Jednotlivci s postnasálním odkapáváním mohou mít pocit, že si musí často vyčistit hrdlo. Také hlen obsahuje molekuly imunitního systému, které mohou tkáně dráždit a způsobit bolest v krku, kašli a chrapot. Osoba si může všimnout postnasální kapání v noci, zejména při keraderm recenze ležení.

 • Pocity nevolnosti způsobené extra hledem v žaludku
 • Často vyčištění krku
 • Nadměrné plivání nebo polykání hlenu
 • špatný dech
 • kašel, který se v noci zhoršuje
 • Navíc mohou jednotlivci vyvinout komplikace postnasálního kapání, které vedou k jiným příznakům. Například nadbytek hlenu může ucpat eustachiánské zkumavky, kanály, které spojují hrdlo se prostředním uchem nebo sinusové pasáže. Poté se mohou vyvinout bolestivé infekce.. Možnosti léčby postnasálního kapání zahrnují níže uvedené.

  Přestože tyto léky fungují pro mnoho lidí, nemusí se všem vyhovovat. Mohou vyschnout hlen a někteří jednotlivci mohou zjistit, že jejich nos je příliš suchý. Jiní mohou zjistit, že tyto léky způsobují, že se cítí nervózní nebo závratě, a proto se jim mohou vyhnout. Novější léky, jako je Loratadin (Claritin) a Cetirizin (Zyrtec), se nazývají nesedační antihistaminika, což je méně pravděpodobné, že způsobí únavu. Díky jejich vlastnostem jsou zvláště užitečné pro lidi, kteří musí pracovat nebo řídit při správě postnasálního kapání. Jednotlivci by si však měli poznamenat, že některé z těchto možností mohou způsobit sedační účinky.

  Každá z těchto léků přichází s vedlejšími účinky a může interagovat s jinými léky. S ohledem na to by měl člověk diskutovat o nových lécích s lékařem nebo lékárníkem, než je vyzkouší. Existují OTC léky, jako je guaifenesin (Mucinex), ale existují také nechemické možnosti. Používání zvlhčovačů nebo parních odpařovačů může pomoci zmírnit postnasální kapání, zejména v případě ucpaných dutin.. Tyto možnosti mohou pomoci vyčistit blokované dýchací cesty a snížit celkový obsah hlenu.

  Medikované spreje nosu mohou také pomoci zlepšit příznaky člověka. V závislosti na příčině jejich postnasálního kapání může člověk vyzkoušet:

  • Flonase (fluticason propionát): Pro léčbu alergické rýmy (sezónní alergie)
  • ipratropium bromid: pro úlevu Ucpaný nos kvůli chladnému, sezónnímu alergiím a rýmu.

   Osoba se může také pokusit použít domácí léky na léčbu postnasální kapky. Patří sem níže. Někteří lidé by také mohli podpořit své polštáře vhodným klínem, aby s tím pomohli.

   To může také snížit množství hlenu, který člověk cítí v krku.

   Tělo ztrácí vodu skrz postnasální kapání. Pití hodně tekutin může pomoci tenkému hlenu, udržovat ho plynule tekoucí a zabránit dehydrataci. Teplé čaje a vývary mohou také zmírnit další příznaky, jako je bolest v krku, zatímco pára může pomoci vyčistit dutiny.

   Vyhýbání se cigaretovému kouři

   kouř může dráždit nosní pasáže a způsobit nahromadění hlenu. Kouř může také negativně ovlivnit schopnost těla vyčistit dýchací cesty. Jednou z nejběžnějších příčin postnasální kapání jsou alergie. Sezónní alergie způsobené rostlinami uvolňujícími jejich pyl mohou způsobit spouštěcí postnasální kapání, protože tělo produkuje další hlezek, aby se pokusilo eliminovat pylové spóry. Dýchání studeného nebo suchého vzduchu může dráždit nos a krk člověka, takže jejich tělo vytvoří hlen, aby zvlhčoval a zahříval pasáže a zmírnil toto podráždění. , sinusové infekce a běžné nachlazení. Tyto infekce způsobují mnoho příznaků, včetně postnasálního kapání. Může to být nepříjemné, ale ve skutečnosti je to známka toho, že tělo pracuje na tom, aby zůstalo zdravé.

  • Těhotenství
  • Reflux
  • Dráždivé chemikálie z parfémů, čisticích prostředků nebo environmentálních výparů
  • Kouř
  • Velké adenoidy nebo chronické Adenoiditida, která ovlivňuje určité žlázy v krku
  • Léky, včetně antikoncepce a léků na krevní tlak
  • Chronické respirační stavy, jako je chronické obstrukční plicní onemocnění

  Odchylka septum nastává, když se stěna mezi nosními dírkami zakví nebo poškozuje. Stav může ztížit tělu správně vypouštět hlen, což způsobuje postnasální kapání. V závislosti na jeho příčině však mohou nastat komplikace bez léčby.

  Je nejlepší léčit postnasální kapání brzy, aby se zabránilo komplikacím, takže lidé by měli mluvit s lékařem o jakýchkoli příznacích trvajících déle než 10 dní.

  je postnasální kapání nakažlivé?

  Ne, postnasální kapání není samo o sobě nakažlivé.

  Může však záviset na příčině nadbytečné produkce hlenu. Například, pokud osoba vyvine postnasální kapání kvůli virové infekci, mohla by virus předat jinému jednotlivci. Poté se mohou vyvinout nachlazení nebo jinou infekci. Příznaky přetížení. Lékaři nazývají tato těhotenství rinitida, ale neznají přesnou příčinu. Přebytečný hlen může blokovat dutiny a vypustit hrdlo, což způsobuje postnasální kapání a související příznaky. Před zahájením nových léků by však měli kontaktovat lékaře.

  • Zbarvený hlen, který nevyjasňuje
  • Foulsmingleng Acus
  • Příznaky, které doprovázejí významnou horečku
  • příznaky trvající 10 Dny nebo více

  jednotlivec může mít bakteriální infekci, která vyžaduje antibiotika. Virová infekce jsou další možností, ale lékař je léčí antibiotiky. Mohou také předepsat steroidní nosní sprej pro lidi, kteří zažívají přetrvávající alergie. Pokud však jejich příznaky přetrvávají a negativně ovlivňují jejich kvalitu života, mohou chtít kontaktovat lékaře.. Přestože je to obtěžováno, obvykle se vyřeší sama o sobě nebo s OTC léky a domácími léky.

  Lidé, kteří zažívají přetrvávající postnasální kapání nebo postnasální kapání, které doprovázejí další příznaky, by měli mluvit s lékařem pro diagnostiku a léčbu. Hlen, který se někdo může cítit v zadní části nosu a krku, což způsobuje konstantní potřebu vyčistit hrdlo. Může to vést k příznakům, jako je bolest v krku a polykání polykání. Možnosti závisí na příčině, postnasální kapání se často vyčistí bez nutnosti léku. Antihistaminika a decongestanty však mohou pomoci těm, kteří mají virové infekce nebo alergie.

  • Ušní, nos a krk

  Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a sdružení. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents

  Scroll UpScroll Up